Zdjęcia produktowe

Sprzedaż w internecie opiera się głównie na pięknych zdjęciach produktów i sesjach lookbookowych. Potencjalny klient nie ma możliwości by dotknąć tych rzeczy, poczuć ich fakturę, zapach czy smak. Nie ma możliwości ich przetestowania.  Krótko mówiąc bodźce, odpowiedzialne za podjęcie decyzji zakupowych są ograniczone. Z reguły mamy tylko kilka sekund by przyciągnąć uwagę klienta, zanim zamknie naszą witrynę. Dlatego istotne jest by zainwestować w wysokiej jakości zdjęcia. Fotografia produktowa  przybliży Twój produkt klientom  i zachęci do zakupu. 

Fotografia produktowa

Zdjęcia produktów, które umieścisz na swojej stronie internetowej bądź własnym sklepie wymagają szczególnej uwagi. Dobrej jakości fotografia i estetyczna prezentacja ma wpływ na postrzeganie produktu. Może w decydujący sposób wpłynąć na decyzję konsumenta odnośnie jego zakupu. 

Obrazy oddają więcej niż słowa, działają na wyobraźnię. Klienci mają tendencję do kupowania przedmiotów odpowiadających stylowi życia, do jakiego aspirują. Dobra fotografia produktowa powinna być więc dopasowana do wizerunku marki, wizji jaką produkt ma spełnić i docelowej grupy odbiorców. 

Fotografia produktowa to szeroko rozumiane pojęcie. Może obejmować zdjęcia na białym tle, tzw. packshoty, sceny aranżowane z wykorzystaniem produktu, czy nawet fotografię wnętrz. Jedno jest pewne. Obecnie trudno wyobrazić sobie stronę internetową, katalog czy folder reklamowy, bez profesjonalnie przygotowanych zdjęć.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia produktowe?

Fotografia produktowa przeżywa obecnie boom. W dobie internetu i sklepów e-commerce jest po prostu niezbędna. Bez względu na to, czy prowadzisz duży biznes, czy dopiero wchodzisz na rynek, o wizerunek produktu trzeba zadbać na samym początku. 

Profesjonalne sesja produktowa pozwoli: 

  • Zbudować zaufanie do marki/produktu – Jeśli na swojej stronie zamieszczasz wysokiej jakości zdjęcia, dbasz o każdy szczegół i aspekt estetyczny, to znaczy, że traktujesz swój biznes poważnie. 
  • Zapewni rozpoznawalność – Dobre zdjęcie zapada w pamięć. Późnej często mimowolnie  i podświadomie wracamy do obrazów, które czymś nas zainteresowały. Ludzie są wzrokowcami, kupują oczami. Dlatego właściwa prezentacja i oprawa produktu jest tak ważna. O taki spektakularny efekt właśnie nam chodzi
  • Będzie budzić pozytywne emocje – dobra fotografia produktowa powinna przedstawiać nie tyle sam produkt, ale pewien styl życia. W internecie decyzje zakupowe często zapadają pod wpływem emocji. Przekaz płynący ze zdjęć powinien w pełni trafiać w pragnienia klienta.

Zarezerwuj termin swojej sesji

Wiesz, że wysyłając dalej ten artykuł pomagasz mi?

Leave a Reply