Fotografia biznesowa – 3 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Dlaczego powinniśmy zadbać o profesjonalny wizerunek

Wizerunek liderów i pracowników organizacji ma kluczowe znaczenie dla twojego biznesu. Fotografia biznesowa ma za zadanie stworzyć przyjazny wizerunek firmy i obraz ludzi, którzy w niej pracują. Jest to niezbędne narzędzie do komunikacji, jako element marketingu i PR. Odpowiednio wykonany portret prezesa, pracowników działu konsultingowego czy sprzedażowego, potrafi wzbudzić zaufanie wśród potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Wizerunek firmy, to nie tylko ludzie. To również zdjęcia wnętrz, praca zespołu oraz twoje produkty.

Do czego służy fotografia biznesowa?

  • PROFESJONALNY WIZERUNEK W SIECI

Żyjemy w dobie internetu. Większość ludzi, zanim spotkacie się osobiście, zobaczy cię na zdjęciu. Stare powiedzenie brzmi: „Jak cie widzą, tak cię piszą”. Twój wygląd stanowi 90% wizerunku. Ludzie mają tendencję do automatycznego oceniania innych i przypisywaniu pozytywnych bądź negatywnych cech osobowości. Czasami sekundy decydują o ty, czy klient wybierze ciebie, czy innego specjalistę. Zadbaj o to, żeby pierwsze wrażenie było jak najlepsze. 

Dobre zdjęcie, to nie tylko ładne zdjęcie. Fotografia biznesowa ma za zadanie pokazać twoją osobowość i charyzmę, pewność siebie, wzbudzić dobre skojarzenia, szacunek i zaufanie. Zdjęcia powinny ukazywać przyjazne nastawienie i otwartość, co pomoże nawiązać pozytywne relacje podczas spotkań biznesowych.

Fotografia biznesowa może być wykorzystywana na wielu polach: strona internetowa, profile w social mediach, LinkedIn, materiały firmowe itp.  

Pamiętaj, twoje zdjęcia reprezentują twoją firmę. Zadbaj o spójny wizerunek, postaw na profesjonalne zdjęcia wysokiej jakości. Twoje zdjęcie jest wizytówką twego biznesu. 

  • POKAŻ CZYM SIĘ ZAJMUJESZ 

Fotografia biznesowa wpisuje się w dzisiejsze trendy marketingu, gdzie istotne jest nie tylko poznanie firmy i produktów, ale osób które za nią stoją. Klienci chcą cię poznać. Zdjęcie w plenerze czy miejscu pracy pozwoli klientom zorientować się, czym się zajmujesz i co masz do zaoferowania. Fotografia biznesowa podkreśli twój charakter i cechy prowadzonego przez ciebie biznesu. Przekona do ciebie niezdecydowanych klientów. 

Możesz kupić zdjęcia stockowe, ale po co robić sobie krzywdę? Są to anonimowe zdjęcia uśmiechniętych osób, pięknie urządzone gabinety i uporządkowane biurka. Takie zdjęcia nie mówią nic jednak o twoim biznesie. Pokaż siebie, swoich pracowników, wnętrza firmy oraz własne produkty. Bądź autentyczny w przekazie, a z pewnością przyciągniesz do siebie potencjalnych klientów i partnerów. 

  • WYRÓŻNIJ SIĘ

Na rynku znajduje się tysiące firm. Żyjemy w dobie internetu i kultury obrazkowej. Klienci „kupują oczami” zarówno nasze produkty, jak i nasz wizerunek. Dobrze przygotowana identyfikacja wizualna twojej firmy pozwoli ci wyróżnić się na tle innych, podkreśli twój unikatowy charakter. Profesjonalne zdjęcia biznesowe przyciągną do ciebie klientów. Obraz twojej osoby, czy firmy zapadnie w ich pamięć na dłużej. Zawsze stawiaj na jakość.

  • POZWÓL SIĘ ZNALEŹĆ W SIECI.

W dzisiejszych czasach raczej większość firm posiada własne strony internetowe. Optymalizacja zdjęć pod wyszukiwarki i pod kątem SEO pozwoli łatwiej trafić do ciebie potencjalnym klientom lub partnerom biznesowym. Zoptymalizowane zdjęcia na twojej witrynie pozwolą lepiej działać w wynikach wyszukiwania, przez co dają szansę by klient trafił na Twoją witrynę, a nie do konkurencji. 

Zarezerwuj termin swojej sesji

Fotografia biznesowa - 3 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Czym jest dobra fotografia biznesowa?

Fotografia biznesowa musi być najwyższej jakości, tu nie ma ustępstw. Na efekt końcowy składa się dobra atmosfera pracy, odpowiednio dobrany strój i otoczenie.

Klient patrząc na portret biznesowy musi odnieść wrażenie, że patrzy na specjalistę w swojej dziedzinie, osobę odpowiedzialną i godną zaufania. Taką osobę, z którą po prostu chce się pracować. 

Fotografia biznesowa – jak się przygotować?

  • wybierz ubrania stonowane kolorystycznie, unikaj wzorów i nadruków oraz przesadnych ozdób
  • ubranie powinno być zgodne z przyjętym dress-codem, ale pamiętaj by czuć się w nim swobodnie i komfortowo
  • ubrania przynieś na wieszaku, pamiętaj żeby były starannie wyprasowane ; można przygotować dodatkowy zestaw ubrań
  • w przypadku zdjęć zbiorowych, wszystkie osoby powinny być ubrane w „bezpieczne” kolory – wizerunek grupy musi być spójny
Fotografia biznesowa - 3 rzeczy, o których musisz wiedzieć
Wiesz, że wysyłając dalej ten artykuł pomagasz mi?

Leave a Reply